0 0

Zdieľaj na svojej sociálnej sieti

Alebo skopíruj a zdieľaj tento link

Suroviny

Nastaviť porcie
1 ks Zrelé mango
1 ks Baby Ananás
200 gr Jahody

Ovocný nanuk

Typ kuchyne
  • Porcie 6
  • Ľahké

Suroviny

Postup prípravy

Zdieľaj

Vonku je už riadne horúco a my dospelí do veľa krát vydržíme, avšak na deti vyskakujú z každého rohu reklamy na nanuky a zmrzliny. Žiaľ väčšinou ak nie vždy sú presladené a podiel ovocia v nich je minimálny. Ovocie rýchlejšie dozrieva a kazí sa. Riešenie ako „zabiť dve muchy jednou ranou“ je v domácich nanukoch. Formičky stoja naozaj zopár eur a efekt je famózny. Z obľúbeného ovocia bez pridania cukru viete vykúzliť deťom úsmev na tvári a byť zároveň spokojný, že jedia čisté ovocie bez zbytočných aditív a farbív.  Jediné na čo si bude treba počkať, je kým nanuky zamrznú 🙂 Preto je ideálne robiť ich večer. Inšpirujte sa a pripravte doma perfektné osvieženie na horúce leto 🙂

Kroky

1
Hotovo

Mango, ananas a jahody načistíme. A každé zvlášť rozmixujeme. Ak je mango aj ananás zrelé, nebude vôbec potrebné prisladzovať, lebo baby ananás je dokonale sladký a zrelé mango ešte viac. Jahody budú kyslejšie, ale o to viac to bude dokonale prepojené.

2
Hotovo

Rozmixované ovocie dávame do formičiek postupne. Najprv spravíme "prvé poschodie" a formičkou trochu poklepeme, aby sa ovocie rovnomerne rozložilo a dáme trochu zamraziť. Aby ovocie ostalo čerstvé je lepšie odložiť si ho už rozmixované do chladničky, alebo ho mixovať priamo pred použitím. Postupne takto spravíme všetky poschodia a pri poslednom vložíme dnu aj paličku :-) Necháme cez noc dobre zamraziť a ráno voilaaaa prekvapenie je hotové.

3
Hotovo

Taktéto nanuky sa dajú spraviť naozaj z rôzneho ovocia. Pre nás dospelákov bude osviežujúce aj limetovo, mätovo zázvorový nanuk alebo malinový s rebarborou. Fantázia nemá hraníc a každý si vie spraviť dokonalý a hlavne zdravý nanuk kedykoľvek, rýchlo a bez námahy. Výhovorky prečo kupovať presladené nanuky už nie su ;) Tak šup do toho :-)

lopezka

Dopredu
Jahodovo- mišpuľové smoothie
Dozadu
Fiori di Zucca
Dopredu
Jahodovo- mišpuľové smoothie
Dozadu
Fiori di Zucca

Napíšte komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.