0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
Tartaletky
2 balenia Maslové keksíky
2 PL Kokosový olej
Kávový krém
200 gr Horká Čokoláda 75%
250 gr Mascarpone
30 ml Šľahačková smotana
3 ČL Mletá káva
Slaný karamel
200 gr Trstinový cukor
90 gr Maslo
1 ČL Morská soľ
120 ml Šľahačková smotana

Kávové tartaletky so slaným karamelom

Cuisine:
  • 50
  • Serves 6
  • Easy

Ingredients

  • Tartaletky

  • Kávový krém

  • Slaný karamel

Directions

Share

Niekedy keď rozmýšľam nad novým receptom, myslím na konkrétnu osobu, s ktorou sa mi spájajú určité vône a chute. Keď sa povie káva predstavím si zvyčajne troch ľudí, jedným z nich je môj manžel. Keď som rozmýšľala nad niečím ďalším čo má rád a čo mi ho pripomína, pristihla som sa pri tom, že som povykladala na linku viacero ingrediencií, ktorých spojením vznikol aj tento recept. Nie je to niečo čo by som robila často, lebo takto sladké často nejeme. Ale keď nakoniec Richard ochutnal, myslím, že v ten moment sa mu rozšírili zreničky a povedal, že to je presne tá kombinácia chutí, ktorá mu sadla. Chute sú pre mňa aj pohľady, dotyky, pocity, ktoré cítim pri určitých ľuďoch. Chute skutočného života jednej z najdôležitejších osôb môjho života sú práve v tejto tartaletke. Ochutnáte?

Steps

1
Done

Tartaletka

Do mixéra si nalámeme maslové keksíky a pridáme kokosový olej. Rozmixujeme úplne do hladka. Tartaletkové košíčky si vyplníme touto hmotou, ktorá nám vznikla, vyformujeme okraje a dáme do mrazničky.

2
Done

Kávový krém

V mliečnom hrnci si roztopíme čokoládu, ktorú si potom v miske rozmiešame na krém s mascarpone. Nemusíte čakať kým čokoláda úplne vychladne, ale nemala by byť ani horúca. V malom kastrole si zohrejeme šľahačkovú smotanu, do ktorej pridáme kávu a necháme chvíľku povariť. Potom precedíme cez dve husto tkané sitká. (Do vačšieho sitka vložíme menšie sitko a takto kávu precedíme), tento proces zopakujeme ešte 1x s tým, že precedenú kávu vyhodíme a sitká opláchneme. Následne kávu so smotanou vmiešame do krému.

3
Done

Slaný karamel

Do kastrola vysypeme trstinový cukor a na miernom ohni ho necháme roztopiť na karamel. Potom opatrne pridáme maslo a všetko dobre premiešame. Postupne pridáme aj smotanu a premiešame. Karamel bude trochu redší, ale nebojte sa, on v chlade zhustne. Na záver pridáme soľ.

4
Done

Tartaletky - plnenie

Tartaletky si vyberieme z mrazničky. Naplníme ich do viac ako polovice kávovým krémom a zalejeme slaným karamelom. Necháme oddýchnuť v chladničke a keď karamel stuhne, môžeme tartaletky ozdobiť napríklad černicami alebo malinami.

lopezka

previous
Batátové keksíky so sezamom
next
Didiho čokoládové potešenie
previous
Batátové keksíky so sezamom
next
Didiho čokoládové potešenie

Add Your Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.