0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 hrnček Platánová múka
3 hrnčeky Voda Alebo mlieko
100 gr Kakaová masa alebo horká čokoláda
1/2 hrnčeka Cukor druh cukru podľa vlastnej voľby
štipka Soľ
Čerstvé ovocie podľa chuti

Čokoládový puding z platánovej múky

  • Serves 4
  • Easy

Ingredients

Directions

Share
Platánová múka je vyrobená zo sušených zelených platánov a je výnimočná tým, že v surovom alebo vychladenom stave obsahuje vysoké množstvo rezistentného škrobu. Možno ste už počuli o tomto type škrobu, ktorý sa správa ako vláknina a kŕmi tie dobré kamarátske baktérie v našich črevách. Preto je výborná na trávenie, pomáha budovať zdravý a vyvážený črevný mikrobióm. Táto múka vďaka platánom obsahuje aj minerály ako horčík, železo a fosfor. V Ekvádore sa v každom obchode predávajú rôzne múky, napríklad z quinoa, z hrachu, yucy, rôznych kukuríc a platánov. Využívajú sa hlavne na teplé zahustené nápoje, takzvané colady (kolády) ochutené škoricou a panelou, surovým trstinovým cukrom. Ja stále hľadám nové nápady ako tieto múky využiť a to hlavne pre môj sladký jazýček.
Tento recept ani nie je recept, skôr práve takýto nápad! Úplne jednoduché využitie platánovej múky, ľahko stráviteľný puding plný minerálov! Fajný je vychladený ale aj teplý. U nás v Loje dostať túto múku v troch či štyroch prevedeniach, a každá je trošku odlišná svojou jemnou banánovou vôňou a schopnosťou zahustiť, takže tento recept nerecept sa môže meniť podľa potrieb múky. Platánovú múku dostať aj na Slovensku v rôznych internetových obchodoch, môžte si vyskúšať a ochutnať trošku iný a trošku zdravší puding!

Steps

1
Done

Dva hrnčeky vody alebo mlieka si rozmiešame s múkou na hladko.

2
Done

Zvyšný hrnček tekutiny spolu s čokoládou privedieme takmer do varu, aby sa čokoláda rozpustila. Postupne primiešame rozmiešanú múku s vodou/mliekom.

3
Done

Za stáleho miešania povaríme až do zhustnutia. Platánová múka má tendenciu robiť poriadne hrudky a tiež ľahko prihorí, takže treba miešať a miešať.

4
Done

Podávame s ovocím, šľahačkou, jogurtom, podľa chuti.

Barbi

previous
Pstruh v hráškovej postieľke s quinoa
next
Fazuľa s petržlenovou vňaťou
previous
Pstruh v hráškovej postieľke s quinoa
next
Fazuľa s petržlenovou vňaťou

Add Your Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.